• info@evroinstrument.com
 • 0677884218
 • 0
 • Кошик порожній

19 грудня День святого Миколая

19 грудня День святого Миколая

19 грудня День святого Миколая

19.12.2017 907

Це свято в пам'ять про святого Миколая Чудотворця. Святитель Микола, архієпископ Мир Лікійських, чудотворець, один з найбільш шанованих у народі святителів прославився як великий угодник Божий, тому його ще називають Миколою Угодником

Микола Чудотворець - житіє святого

Святитель Миколай народився в кінці ІІІ століття в місті Патарі на південному узбережжі Малоазійського півострова в родині багатих і благочестивих батьків. Після їх смерті Миколай роздав все стан бідним.

З раннього дитинства Микола повністю присвятив своє життя Богу, рано отримав сан священика, а за часів правління римських імператорів Діоклетіана і Максиміана, які переслідували християн, піддавався гонінням і навіть тортурам.
Все земне життя святого є уособленням добрих діянь, спрямованих на інших людей, а також безлічі чудес, якими відомий святий Миколай.

Святитель Миколай відомий як покровитель моряків і мандрівників, що оберігає від шторму і корабельних аварій, захисник обумовлених і невинно засуджених, знедолених і незаможних.

День святителя Миколая Чудотворця: народні звичаї

За старих часів до дня святого Миколая пристосовувалися братчини, іменовані Нікольщіну, під час яких в церкві служили молебні, ставилася спільно велика свічка, а потім влаштовувалися народні гуляння і веселощів з частуваннями і випивкою.
Традиційно на день Миколая Чудотворця готувалися кутя, узвар, пшеничне пиво, а дітей пригощали святковим печивом - миколайчиками. Було навіть поняття "наніколіться", тобто напитися п'яним в день Святого Миколая.

У селян у сільському господарстві день Святого Миколая був терміном для різних угод, господарських договорів і платежів, а також для повернення всіх боргів.

В цей день, повертаючись з церкви, кожен господар окропляв святою водою і благословляв свою сім'ю, житло, господарство, домашню худобу.

День святителя Миколая Чудотворця: сучасні традиції свята

До нашого часу збереглася прекрасна традиція на святого Миколая дарувати подарунки. В Європейських країнах, а з недавніх пір і в Україні діти та дорослі з нетерпінням чекають приходу свята і, прокинувшись вранці 19 грудня, шукають у себе під подушкою приємні сюрпризи. Зазвичай дарують печиво, солодощі, горіхи, мандарини іграшки та різні подарунки.
Напередодні свята діти пишуть листи Святому Миколаю, в яких перераховують свої хороші справи та пустощі, просять вибачення і подарунків. А в ніч перед Миколаєм Чудотворцем біля каміна розвішують шкарпетки або виставляють черевички. З давніх часів прийшло переконання, що святий Миколай закидає свої подарунки саме через камін.

У день Святого Миколая у всіх містах України урочисто відкривають Новорічні ялинки, а також влаштовуються благодійні акції, дарують подарунки дітям-сиротам та інвалідам.

Завдяки традиціям свята, люди вчаться бути добрішими і милосерднішими до оточуючих, а також самостійно творити чудеса для дітей і близьких.

Інші новини розділу

 • Система акумуляторних блоків Cordless Alliance System (CAS) 15.12.202273 Система акумуляторних блоків Cordless Alliance System (CAS)

  Одна акумуляторна батарея для всього: тепер ви можете легко поєднувати вироби різних марок, акумулятори та зарядні пристрої. CAS — це багатобрендова система акумуляторних батарей від провідних виробників електроінструментів, яка зосереджена на 18 В, ключовому сегменті професійних застосувань. 

 • Ідеальний подарунок: красивий і практичний 08.11.202290 Ідеальний подарунок: красивий і практичний

  Оригінальна ідея подарунка: міні-щипці KNIPEX Cobra® XS у святковій різдвяній кульці. Почніть думати про Різдво зараз: у KNIPEX є ідеальний подарунок для родини, друзів чи колег! Подарунковий набір маленьких кліщів100 мм KNIPEX Cobra XS 87 00 100 у святковому металевому орнаменті.

 • Нові набори головок для спеціальних застосувань: Wera ще раз демонструє свій досвід 27.07.2020796 Нові набори головок для спеціальних застосувань: Wera ще раз демонструє свій досвід
  Вупперталь. Німецький фахівець з інструменту Wera випустив різні набори торцевих головок для спеціальних застосувань з тими ж функціями, що і інші набори торцевих ключів, перевірені роками. Виробник інструменту, відомий своїм почуттям інновацій, пропонує нові орієнтовані на користувача рішення в ще більш різноманітних областях.
 • PROXXON - один з кращих брендів 2020 року 27.07.2020725 PROXXON - один з кращих брендів 2020 року
  PROXXON знову є одним з кращих брендів року. Це результат голосування читачів 2020 року MOTORRAD
 • Новий iPulse для найбільш дрібного і проблемного пилу 15.11.20191255 Новий iPulse для найбільш дрібного і проблемного пилу
  Іноваційний електричний пилосос iPulse для екстримального використання при дуже високому викиду пилу. Для роботи безпосередньо поряд з електроінструментами під час буріння, фрезерування, шліфування та розпилювання.
 • Інноваційний пилосос для професіоналів: ISP iPulse 15.11.20191808 Інноваційний пилосос для професіоналів: ISP iPulse
  Новий пилосос Starmix ISP iPulse з оновленою системою перманентного очищення останнього покоління: розумна електроніка постійно вимірює за допомогою сенсорів актуальний стан фільтрів. Як тільки порогова величина розрідження досягнута, відбувається очищення - без перерви в роботі - обидва фільтра поперемінно протягом 3,5 секунд очищаються електромагнітними імпульсними ударами.
 • Товар місяця Wahl - серпень 2019 року 02.08.20191315 Товар місяця Wahl - серпень 2019 року
  Шановні покупці, поспішаємо повідомити Вам приємну новину! Протягом серпня в нашому магазині на товари фірми Wahl діють спеціальні ціни.
 • Товар місяця Wahl - липень 2019 року 02.07.20191243 Товар місяця Wahl - липень 2019 року
  Шановні покупці, поспішаємо повідомити Вам приємну новину! Протягом липеня в нашому магазині на товари фірми Wahl діють спеціальні ціни.
 • Відбите світло більше не заважає! 01.07.20191445 Відбите світло більше не заважає!
  Виконання 49. У даному промисловому виконанні інструменти NWS представлені в варіанті з матовим хромуванням, що не дає відблисків, що дуже зручно при роботі з зовнішніми джерелами світла.
 • Товар місяця Wahl - травень 2019 року 01.05.20191351 Товар місяця Wahl - травень 2019 року
  Шановні покупці, поспішаємо повідомити Вам приємну новину! Протягом травня в нашому магазині на товари фірми Wahl діють спеціальні ціни.
наверх