Незалежно від того, чи хочемо ми виправити стару раму від картини, вкоротити сталеву трубу, склеїти ящик або утримувати чимось алюмінієву напрямну під час розпилу дерев'яної дошки, нам знадобиться допомога. Саме для таких цілей виробники інструментів пропонують багатий асортимент лещат і різного типу столярних струбцин простих і бюджетних, надійних, складних і дуже дорогих. Базовий набір для домашнього майстра - це одні лещата і, по крайней мере, дві простих струбцини. Згодом можна збільшувати це обладнання більш спеціалізованим або відповідно до своїх зростаючих потреб.
Лещата - застосування, види
Лещата - це інструмент стаціонарний. Традиційно були виконані з чавуну, зараз найчастіше зі сталі. Вони кріпляться до стільниці столу за допомогою болтів і рідко змінють своє становище. Стануть в нагоді для стабілізації дерев'яних елементів на час різання, свердління, шліфування. Притискаються ними також два підготовлених шматка, до тих пір, поки клей зовсім їх не зв'яже. Основним компонентом лещат вважаються дві паралельно встановлені "щелепи". Одна з них рухається по різьбовим стержням, коли ті починають обертальний рух. Для цього використовується регулятор або рукоятка. Найважливіший розмір лещат, на який потрібно звернути увагу при покупці, це ширина губок і їх відстань. Стануть в нагоді такі з шириною губок від 100 до 120 мм і кроком від 120 до 150 мм. Також варто звернути увагу на напрямок переміщення рухомих губок. На вибір, або лещата з рухомою губкою спереду або ззаду.
Струбцина столярна
Типові струбцини мають сталеву направляючу, по якій рухається нижня частина. Механізм блокування у вигляді різьбового стержня, виконаний круглою, сталевою ніжкою, яка часто має гумову або пластикову накладку.
Струбцина автоматично не тільки вміє стискати, але і служать для виштовхування назовні. Потрібно тільки повернути її губки.
Струбцини легше по вазі і нерідко мають досить складний механізм. Служать не стільки для кріплення предметів на час обробки, скільки для стиснення склеєних елементів. На вибір є кілька видів струбцин, які відрізняються розмірами, формою, базою губок і затискного механізму. Дуже важливим елементом є важіль. У великих струбцинах хороший важіль регулює навантаження.
Дедалі популярнішими стають струбцини швидкого затиску, все відбувається автоматично. Це оновлена версія звичайного інструмента. Завдяки пістолетній ручці, схожій на будівельний пістолет для видавлювання силікону, можна працювати однією рукою.
Також струбцини при розвороті щічок в протилежні сторони, можуть застосовуватися для виштовхування назовні елементів. Це корисно, наприклад, при монтажі косяків, коли потрібно притиснути їх до стіни на час висихання поліуретанової піни. Максимальне розведення губок в положенні на стиск близько 90 см, а в положенні для виштовхування назовні - приблизно 120 см.