Глина - це особливий матеріал, гнучкий, пластичний і живий. Технік роботи з нею існує величезна кількість, а декорування - і того більше. Основні представники глиняній сім'ї - фарфор, напівпорцеляна, фаянс, майоліка, шамот, гончарна кераміка або теракота. І всіх їх можна вважати вічно актуальними - від найпростіших і нарочито грубих до виробів найтоншої, ажурною роботи і вишуканою розпису.
Майоліка має колір обпаленої глини і досить пористу структуру. Для водонепроникності вироби покривають кольоровою глазур'ю.
Теракота (terra cotta - з італійського "обпалена земля") - найдавніший з видів кераміки. Цим способом виготовляли горщики ще в давнину. А зараз дизайнери демонструють сміливий мікс ремесла та дизайну, представляють цікаві і несподівані рішення.
Шамот має на увазі додавання в глиняну масу меленої кераміки або обпаленої вогнетривкої глини. Звідси і своєрідна зерниста фактура. Тому вироби з шамоту і самі по собі досить імпозантні.
Артефакти
Безумовно, сучасна кераміка, яка втілює практично будь-які фактури, текстури і форми, - це вже не плитка в звичному утилітарному сенсі. Складальні настінні панно, універсальні об'ємні вставки, складні конструктивні елементи (знаменитий плетений керамограніт), безумовно, є артоб'ектов. Погляд на звичне під новим кутом - ще одна тенденція 2016- го. Наприклад, цементна плитка ручної роботи останнім часом активно витісняє мозаїку. Всі плитки, навіть крихітні, створюються вручну. Для більших використовуються спеціальні металеві трафарети. Така плитка ідеальна для створення панно або оригінального орнаменту, коли хочеться чого-небудь незвичайного, ексклюзивного. На останній виставці були представлені величезні (на всю стіну) багатобарвні складальні панно, розроблені за участю всесвітньо відомих дизайнерів.
Арт-побут
Ось вже дійсно красиво жити не заборониш ... Самі прозові предмети побуту стають майже предметами мистецтва. У тренді кольорова кераміка приглушених відтінків і складних кольорів.
Кераміка завжди буде актуальна: кахлі та мозаїка, настінні панно і декоративні вставки, барельєфи і скульптура, годинник і світильники, вази і кашпо з живого, екологічного матеріалу, старого і доброго, як саме поняття "будинок"